Ikona

Často kladené otázky o podnikání

Začínáte podnikat? Zorientujte se v základních pojmech a procesech při zakládání s.r.o. či akciové společnosti. Potřebné dokumenty, kapitál, legislativa.

Kontaktujte nás

Zaujaly Vás naše služby?

Zavolejte nám nebo nám napišete a my Vám budeme rádi nápomocni.

Jak založit SE (evropskou společnost)?

Založit evropskou společnost (SE) znamená podstoupit komplikovaný proces, regulovaný nařízením Rady ES o statutu evropské společnosti (2157/2001). Je přitom striktně vyžadována existence mezinárodního prvku a zúčastněné společnosti tedy musí být alespoň z 2 z různých členských států EU.

Evropská společnost může vzniknout jen jedním z následujících způsobů:

Po zvolení konkrétního způsobu založení je nutné kontaktovat notáře a požádat jej o sepsání příslušného notářského zápisu, kterým dojde k založení společnosti za stanovený notářský poplatek. Následně je nutné:

Po zápisu evropské společnosti do obchodního rejstříku ale musíte ještě oběhat „pár drobností“.

Veškerému zařizování se ale můžete jednoduše vyhnout, když si pořídíte již hotovou ready-made evropskou společnost. Vedle možnosti téměř okamžitě začít s podnikáním, vám ready-made řešení od Společnosti RAZ, DVA, TŘI přináší evropskou společnost se 100% splaceným základním kapitálem.

Tuto prestižní mezinárodní formu podnikání vám nabízíme i v rámci založení společnosti zcela nové. Neváhejte nás kontaktovat i s dalšími nezbytnostmi pro vaše obchodní aktivity – zajistíme nejen právní servis, daňové poradenství nebo správu datové schránky.

Zpět na časté dotazy


Další časté dotazy:

Nevíte si rady s některými odbornými výrazy? Projděte si slovník pojmů používaných v podnikání. Seznamte se rovněž s důležitými odkazy, a abyste byli neustále v obraze, sledujte aktuální novinky ze světa byznysu, které pro vás vybírají naši odborníci.


Ready-made společnosti

Koupit ready-made společnost je nejrychlejší způsob, jak začít okamžitě podnikat.

Více informací o ready-made

Poskytnutí sídla

Získejte sídlo pro svou společnost v centru Prahy. Již od 450 Kč měsíčně.

Více informací o poskytnutí sídla

Další služby

Zprostředkujeme Vám výhodné telefonní tarify pro podnikatele, doporučíme Vám naše web designéry, účetní, bankovní poradce či právníky.

Více informací o dalších službách