Ikona

Založení společnosti

Založit společnost Vám s námi půjde raz, dva, tři.

Kontaktujte nás

Chcete založit vlastní společnost?

Půjde to raz, dva, tři. Stačí, když nám zavoláte nebo napíšete a společně pro Vás nalezneme to nejlepší řešení.

Založení společnosti raz, dva tři

Založení společnosti (s.r.o, a.s., SE) v současné době představuje adminitrativně a časově velmi náročný proces. To ale neplatí pro naše klienty. Za ně – za Vás – vše vyřídíme my.

Rádi Vám pomůžeme a zajistíme za Vás veškeré formality spojené se zakládáním Vaší nové společnosti. Zaměřujeme se především na profesionalitu, bezchybnost a komplexnost poskytovaných služeb a na zajištění zápisu Vaší společnosti do obchodního rejstříku v co možná nejkratším termínu. Při poskytnutí vzájemné součinnosti je možné mít novou společnost zapsanou v obchodním rejstříku již do jednoho týdne.

Narozdíl od koupi ready-made společnosti však budete v případě založení Vaší vlastní společnosti muset splatit její základní kapitál, a proto někteří klienti upřednostňují koupi již založené ready-made společnosti se 100% splaceným základním kapitálem.


Jak založit společnost v České Republice

Založení společnosti s ručením omezeným (s.r.o.) nebo akciové společnosti (a.s.) představuje v České republice velmi časově a administrativně náročný proces.

Postup před založením / vznikem společnosti

V obou případech je nejprve nutné kontaktovat notáře a požádat jej o sepsání notářského zápisu, kterým za stanovený poplatek dojde k založení společnosti. Následně je nutné:

  • zajistit zákonem stanovené přílohy a ty přiložit k příslušnému formuláři, který bude nutné podat na živnostenském úřadě a ohlásit tak za stanovený poplatek živnosti, které má v úmyslu nová společnost provozovat;
  • kontaktovat banku, u té otevřít zvláštní účet a na ten z vlastních prostředků složit základní kapitál společnosti (u s.r.o. je to nyní 1.- Kč, u a.s. 2.000.000 Kč) – s takto složenými prostředky není možné do zápisu společnosti do obchodního rejstříku jakkoliv disponovat;
  • po ohlášení živností a splacení základního kapitálu společnosti zkompletovat podání na příslušný obchodní rejstřík, tj. bezchybně vyplnit zákonem stanovený formulář, a k němu připojit všechny zákonem vyžadované přílohy a kolek;
  • v případě, že rejstříkový soud neshledá v návrhu chybu, rozhodne o zápisu společnosti do obchodního rejstříku – proti tomuto rozhodnutí je nutné vzdát se práva na odvolání.

Pokud se obrátíte na nás, rádi za vás vyřídíme vše potřebné i pro založení společnosti zcela nové. Novou společnost tak můžete mít zapsanou v obchodním rejstříku již za 14 dní. Pokud však nechcete ztrácet zbytečně čas a začít podnikat okamžitě, doporučujeme koupi již hotové ready-made společnosti se zcela splaceným základním kapitálem. V takovém případě stačí jediná schůzka s námi a můžete začít podnikat. Nabízíme i oblíbenou službu poskytnutí sídla a poradenství ohledně webové prezentace, propagace firmy a mnoho dalšího.

Postup po založení / vzniku společnosti

Po zápisu společnosti do obchodního rejstříku však vaše povinnosti nezbytné pro řádné uvedení společnosti „do chodu“ nekončí. Po zápisu společnosti do obchodního rejstříku je nutné:

  • kontaktovat banku a u té převést zvláštní účet zřízený pro splacení základního kapitálu na účet běžný;
  • nahlásit společnost na finančním úřadě;
  • aktivovat datovou schránku společnosti.

Svépomocí je tak založení nové společnosti možné v horizontu několika týdnů. S ready-made společností však všechny tyto povinnosti odpadají. Koupíte společnost již založenou, se splaceným základním kapitálem a připravenou k okamžitému podnikání. V nabídce je ready-made s.r.o., a.s. i další atraktivní právní formy.


Máte zájem o ready-made s.r.o.?

Kontaktujte nás

Začněte podnikat ještě rychleji s ready-made společnostmi. Vyberte si z již založených firem svou ready-made s.r.o., a.s. nebo evropskou společnost, která má 100% splacený základní kapitál. Nabízíme i velice žádané dluhopisové společnosti a nově vám pomůžeme zřídit i svěřenský fond, který vám pomůže ochránit své investice.

Ready-made společnosti

Koupit ready-made společnost je nejrychlejší způsob, jak začít okamžitě podnikat.

Více informací o ready-made

Poskytnutí sídla

Získejte sídlo pro svou společnost v centru Prahy. Již od 450 Kč měsíčně.

Více informací o poskytnutí sídla

Další služby

Zprostředkujeme Vám výhodné telefonní tarify pro podnikatele, doporučíme Vám naše web designéry, účetní, bankovní poradce či právníky.

Více informací o dalších službách