Ikona

Slovník pojmů

Máte v podnikání jasno? Přesvědčte se, zda se vyznáte v pojmech jako ready-made společnosti, základní kapitál, dluhopisy, zatímní list nebo web compliance.

Kontaktujte nás

Zaujaly Vás naše služby?

Zavolejte nám nebo nám napišete a my Vám budeme rádi nápomocni.

Web compliance

Od 1. 1. 2014 jsou akciové společnosti a evropské společnosti podle § 7 odst. 2 zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech, povinny uveřejňovat způsobem umožňujícím dálkový přístup, který je pro veřejnost bezplatný (aby informace byly dostupné např. jednoduchým způsobem po zadání elektronické adresy), zákonem stanovené údaje (obchodní firmu, IČO, adresu, pozvánku na valnou hromadu atd.), oznámení a listiny.

Na tuto povinnost pamatuje služba web compliance, která je vhodná především pro společnosti, které nepotřebují nebo nechtějí zřizovat vlastní webové stránky. Svoji společnost můžete namísto toho zařadit do našeho veřejně přístupného internetového rejstříku www.povinneudaje.cz, kde budou zveřejněny zákonem požadované údaje a zároveň zde můžete publikovat např. oznámení o konání valné hromady a jiné záznamy.

Zpět na seznam pojmů

Zajímají vás konkrétní návody, jak si založit vlastní s. r. o., a. s. nebo evropskou společnost? Prohlédněte si sekci často kladených otázek, sledujte novinky ze světa podnikání a využijte i důležité odkazy pro získání dalších praktických informací.


Ready-made společnosti

Koupit ready-made společnost je nejrychlejší způsob, jak začít okamžitě podnikat.

Více informací o ready-made

Poskytnutí sídla

Získejte sídlo pro svou společnost v centru Prahy. Již od 450 Kč měsíčně.

Více informací o poskytnutí sídla

Další služby

Zprostředkujeme Vám výhodné telefonní tarify pro podnikatele, doporučíme Vám naše web designéry, účetní, bankovní poradce či právníky.

Více informací o dalších službách