Ikona

Slovník pojmů

Máte v podnikání jasno? Přesvědčte se, zda se vyznáte v pojmech jako ready-made společnosti, základní kapitál, dluhopisy, zatímní list nebo web compliance.

Kontaktujte nás

Zaujaly Vás naše služby?

Zavolejte nám nebo nám napišete a my Vám budeme rádi nápomocni.

Povinnost zveřejňovat údaje na internetových stránkách

Akciová společnost musí ihned po svém vzniku a poté průběžně uveřejňovat způsobem umožňujícím dálkový přístup, který je pro veřejnost bezplatný (např. jednoduchým způsobem po zadání elektronické adresy), údaje, které je povinna uvádět na obchodních listinách, a další údaje stanovené § 7 odst. 2 zákona č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech.

Zřídí-li společnost s ručením omezeným internetové stránky, vztahuje se i na ni tato povinnost. Mnoho společností řeší tuto povinnost pomocí externí služby web compliance.

Zpět na seznam pojmů

Zajímají vás konkrétní návody, jak si založit vlastní s. r. o., a. s. nebo evropskou společnost? Prohlédněte si sekci často kladených otázek, sledujte novinky ze světa podnikání a využijte i důležité odkazy pro získání dalších praktických informací.


Ready-made společnosti

Koupit ready-made společnost je nejrychlejší způsob, jak začít okamžitě podnikat.

Více informací o ready-made

Poskytnutí sídla

Získejte sídlo pro svou společnost v centru Prahy. Již od 450 Kč měsíčně.

Více informací o poskytnutí sídla

Další služby

Zprostředkujeme Vám výhodné telefonní tarify pro podnikatele, doporučíme Vám naše web designéry, účetní, bankovní poradce či právníky.

Více informací o dalších službách