Ikona

Slovník pojmů

Máte v podnikání jasno? Přesvědčte se, zda se vyznáte v pojmech jako ready-made společnosti, základní kapitál, dluhopisy, zatímní list nebo web compliance.

Kontaktujte nás

Zaujaly Vás naše služby?

Zavolejte nám nebo nám napišete a my Vám budeme rádi nápomocni.

Dluhopisové ready-made společnosti

Dluhopisová ready-made společnost představuje jedinečný produkt, který nabízíme našim klientům hledajícím společnost s připravenou strukturou pro financování projektu, navíc daňově efektivním způsobem. Dluhopisová ready-made společnost má navíc oproti běžné ready-made společnosti u Centrálního depozitáře cenných papírů zaregistrovánou před koncem roku 2012 emisi firemních tzv. korunových dluhopisů.

Pro tyto dluhopisy platí, že základ daně pro výpočet srážkové daně nepřekročí korunovou hranici. Kvůli zákonem stanovenému zaokrouhlování základu daně tak budou z úrokového příjmu fyzické osoby platit nulovou daň. Ta přitom jinak činí 15 %.

Vlastníkům firem se tedy nabízí možnost, aby si na nově realizovaný projekt místo půjčování peněz na úrok, z něhož by pak museli odvádět daň, raději takový projekt financovali dluhopisy, které daná firma vydala. Nejen že pak nezaplatí z úroků žádnou daň, ale firma si navíc úroky zahrne do svých nákladů a sníží si o ně daňový základ (jsou-li splněny obecné podmínky daňové uznatelnosti). Odvede pak nižší daň ze zisku.

Výhoda dluhopisových ready-made společností z r. 2012 spočívá v tom, že v současnosti již není možné vydávat daňově zvýhodněné tzv. korunové dluhopisy, protože tato možnost skončila k 31. 12. 2012. Dosavadní příznivý daňový režim ale zůstává zachován u dluhopisů, které byly do konce roku 2012 zaregistrované u Centrálního depozitáře cenných papírů, což je i případ všech našich dluhopisových ready-made společností, u kterých zvýhodněný daňový režim i nadále platí.

Zpět na seznam pojmů

Zajímají vás konkrétní návody, jak si založit vlastní s. r. o., a. s. nebo evropskou společnost? Prohlédněte si sekci často kladených otázek, sledujte novinky ze světa podnikání a využijte i důležité odkazy pro získání dalších praktických informací.


Ready-made společnosti

Koupit ready-made společnost je nejrychlejší způsob, jak začít okamžitě podnikat.

Více informací o ready-made

Poskytnutí sídla

Získejte sídlo pro svou společnost v centru Prahy. Již od 450 Kč měsíčně.

Více informací o poskytnutí sídla

Další služby

Zprostředkujeme Vám výhodné telefonní tarify pro podnikatele, doporučíme Vám naše web designéry, účetní, bankovní poradce či právníky.

Více informací o dalších službách