Ikona

Slovník pojmů

Máte v podnikání jasno? Přesvědčte se, zda se vyznáte v pojmech jako ready-made společnosti, základní kapitál, dluhopisy, zatímní list nebo web compliance.

Kontaktujte nás

Zaujaly Vás naše služby?

Zavolejte nám nebo nám napišete a my Vám budeme rádi nápomocni.

Datová schránka

Elektronické úložiště speciálního typu zřízené podle zákona č. 300/2008 Sb., určené k doručování elektronických dokumentů mezi orgány veřejné moci na straně jedné a fyzickými a právnickými osobami na straně druhé (od 1.  ledna 2010 i pro fyzické a právnické osoby mezi sebou). Datová schránka je povinností pro orgány státní správy a pro právnické osoby. Dobrovolná je pro většinu podnikajících fyzických osob, ale zřídit si ji mohou i nepodnikající fyzické osoby.

Orgány veřejné moci jsou povinny posílat dokumenty adresátům přednostně právě do datové schránky, mají-li ji zřízenou, a vzhledem k právní fikci doručení tak mají subjekty, jimž byla schránka zřízena, de facto povinnost si z ní dokumenty vyzvedávat. 

Zpět na seznam pojmů

Zajímají vás konkrétní návody, jak si založit vlastní s. r. o., a. s. nebo evropskou společnost? Prohlédněte si sekci často kladených otázek, sledujte novinky ze světa podnikání a využijte i důležité odkazy pro získání dalších praktických informací.


Ready-made společnosti

Koupit ready-made společnost je nejrychlejší způsob, jak začít okamžitě podnikat.

Více informací o ready-made

Poskytnutí sídla

Získejte sídlo pro svou společnost v centru Prahy. Již od 450 Kč měsíčně.

Více informací o poskytnutí sídla

Další služby

Zprostředkujeme Vám výhodné telefonní tarify pro podnikatele, doporučíme Vám naše web designéry, účetní, bankovní poradce či právníky.

Více informací o dalších službách