Ikona

Novinky ze světa podnikání

Pravidelně přinášíme články a aktuality ze světa podnikání, finančnictví, ekonomie a podnikového řízení. Sledujeme i dění v oblasti ready-made společností.

Kontaktujte nás

Zaujaly Vás naše služby?

Zavolejte nám nebo nám napišete a my Vám budeme rádi nápomocni.

S. r. o. se základním kapitálem 1 kč

Od 1. 1. 2014 zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních společnostech a družstvech, nově stanoví nejnižší výši základního kapitálu u s.r.o. na 1 Kč. Zákonodárci tak reagovali na faktický stav, kdy údaj o výši základního kapitálu společnosti, který byl zapsaný v obchodním rejstříku, jen zřídkakdy vypovídal o skutečné finanční situaci, resp. bonitě oné společnosti.

Praktickou otázkou zůstává, zda využívat či nevyužívat společnosti s jednokorunovým základním kapitálem. Na internetu se vyskytují názory, že takové společnosti se vystavují riziku rychlého předlužení. Takové názory jsou ovšem nesprávné a dokazují jen nedostatek orientace v dané problematice.

Z praktického hlediska vyvstává problém jednokorunových společností v případě jejich dalšího prodeje nebo přibírání dalších společníků. Výše minimálního podílu, resp. vkladu smí být totiž také pouze 1 Kč, z čehož plyne, že jednokorunová společnost může mít pouze jednoho společníka. Pokud by tento společník chtěl přizvat k podnikání další společníky, musel by nejprve zvýšit základní kapitál své společnosti, s čímž jsou spojeny nemalé finanční náklady.

Otázkou dále zůstává, nakolik může být výše základního kapitálu významným ukazatelem pro obchodní partnery.

Našim zákazníkům nabízíme ready-made společnosti s.r.o. se základním kapitálem 12.000,- Kč. V případě zájmu jsme však schopni na přání klienta založit společnost s výší základního kapitálu od 1,- Kč do 12.000.000,- Kč.

Zpět na seznam novinek


Poslední novinky:

Využijte i seznam důležitých odkazů, slovník pojmů a projděte si odpovědi na často kladené otázky. V naší specializované poradně se dozvíte vše, co potřebujete pro rozjezd i rozvoj vlastního podnikání.


Ready-made společnosti

Koupit ready-made společnost je nejrychlejší způsob, jak začít okamžitě podnikat.

Více informací o ready-made

Poskytnutí sídla

Získejte sídlo pro svou společnost v centru Prahy. Již od 450 Kč měsíčně.

Více informací o poskytnutí sídla

Další služby

Zprostředkujeme Vám výhodné telefonní tarify pro podnikatele, doporučíme Vám naše web designéry, účetní, bankovní poradce či právníky.

Více informací o dalších službách