Ikona

Novinky ze světa podnikání

Pravidelně přinášíme články a aktuality ze světa podnikání, finančnictví, ekonomie a podnikového řízení. Sledujeme i dění v oblasti ready-made společností.

Kontaktujte nás

Zaujaly Vás naše služby?

Zavolejte nám nebo nám napišete a my Vám budeme rádi nápomocni.

Konec akcií na majitele. Doopravdy?

My říkáme, že určitě ne. V současné době je možné akcie na majitele vydávat pouze jako zaknihovaný cenný papír nebo jako imobilizovaný cenný papír. V obou případech jsou tedy vlastníci akcií evidováni v seznamech, ke kterým mají v zákonem stanovených případech přístup orgány veřejné moci.

Ovšem v případě akciových a evropských společností, které měly akcie na majitele a do konce roku 2013 je nezaknihovaly nebo neimobilizovaly, došlo k jejich automatické změně na akcie na jméno. Tyto společnosti jsou pak povinny do 1. 7. 2014 uvést své stanovy do souladu se skutečným stavem, založit je do sbírky listin a provést odpovídající změny zápisu v obchodním rejstříku.

Právě v případě akcií na jméno pak seznam akcionářů vede přímo společnost a seznam akcionářů tedy není dostupný v žádných veřejných rejstřících (např. v obchodním rejstříku atd.)

Zpět na seznam novinek


Poslední novinky:

Využijte i seznam důležitých odkazů, slovník pojmů a projděte si odpovědi na často kladené otázky. V naší specializované poradně se dozvíte vše, co potřebujete pro rozjezd i rozvoj vlastního podnikání.


Ready-made společnosti

Koupit ready-made společnost je nejrychlejší způsob, jak začít okamžitě podnikat.

Více informací o ready-made

Poskytnutí sídla

Získejte sídlo pro svou společnost v centru Prahy. Již od 450 Kč měsíčně.

Více informací o poskytnutí sídla

Další služby

Zprostředkujeme Vám výhodné telefonní tarify pro podnikatele, doporučíme Vám naše web designéry, účetní, bankovní poradce či právníky.

Více informací o dalších službách